Dřevěné pumpy, unikátní dětské skluzavky, sruby, masivní zahradní sezení, dřevěné sochy, dřevěné doplňky, kvalitní zahradní nábytek

Holašovice nám důvěřují

 

Z Wikipedie

Holašovice (něm. Hollschowitz) jsou vesnice v jižních Čechách v okrese České Budějovice, vzdálená zhruba 15 km západně od Českých Budějovic a tvořící součást obce Jankov. Zdejší unikátní soubor budov ve stylu tzv. selského baroka ze 70. let 19. století tvoří jedinečný celek, který je od roku 1995 vesnickou památkovou rezervací a roku 1998 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

V roce 2011 jsme pro osadu Holašovice provedli kompletní revizi a renovaci demonstračního modelu pumpy (kožené klapky, manžety a dřevěný píst jsou vidět v řezu). V průběhu září 2011 budou provedeny mírné úpravy a revize ostatních funkčních pump před jednotlivými staveními. Všechny repliky vrtaných dřevěných pump v Holašovicích vyrobil Ruda Stašek, který ale bohužel již není mezi námi.

 

Pro Holašovice jsme vyrobili srubový stůl s dvěma lavicemi (rok 2008), nové lávky a dřevěné orientační sloupky (srpen 2011), obrázky zveřejníme v nejbližší době.

Proudly powered by WordPress. Theme developed with WordPress Theme Generator.
Copyright © Dřevěné pumpy, unikátní dětské skluzavky, sruby, masivní zahradní sezení, dřevěné sochy, dřevěné doplňky, kvalitní zahradní nábytek. All rights reserved.