Dřevěné pumpy, unikátní dětské skluzavky, sruby, masivní zahradní sezení, dřevěné sochy, dřevěné doplňky, kvalitní zahradní nábytek

Vrtané dřevěné pumpy

Červenec 15th, 2011

 

Jedná se o repliky vrtaných dřevěných (borových) pump. Vrtání pracovního otvoru pro dřevěný píst provádíme ručně původními nástroji ze začátku minulého století. Všechny naše funkční pumpy jsou osazeny koženými manžetami a klapkami. Na přání zajistíme i autentické kovářem vyrobené kování.

Jednotlivé pumpy se od sebe liší velikostí, ale hlavně způsobem instalace na místě určení. Realizujeme původní dřevěné pumpy se sáním z dřevěných trubek, z moderních materiálů, ale také "falešné" dřevěné pumpy napojené na tlakovou vodu z vodovodního řadu nebo z vlastní vodárny. I když nevlastníte studnu, nenásilným způsobem se takováto "falešná" dřevěná pumpa stane zajímavou součástí Vaší zahrady, jako je vidět na třetím obrázku.

Zřejmě největší koncentraci funkčních dřevěných pump je možné spatřit v Holašovicích.

Některé zajímavé odkazy: 
Pumpa objevena při nálezu studny v Jilemnici
Pumpa vystavena Sigmundově střední škole strojírenské v Lutíně

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress. Theme developed with WordPress Theme Generator.
Copyright © Dřevěné pumpy, unikátní dětské skluzavky, sruby, masivní zahradní sezení, dřevěné sochy, dřevěné doplňky, kvalitní zahradní nábytek. All rights reserved.